ביטוח תכולת דירה, ההשקעה הקטנה שתחסוך אבדה גדולה

כולם מבינים שאם קניתם בית או דירה, אתם חייבים ביטוח על הדירה, כי יש טילים, שרפות,  רעידות אדמה ועוד הרבה אסונות, לא עלינו. ביטוח תכולת דירה הוא חלק בלתי נפרד מביטוח הדירה. מאמר זה ייתן לכם את כל הדגשים החשובים שתצטרכו לדעת כאשר אתם מבטחים את תכולת הדירה.

תוכן עניינים

מה מבטחים בביטוח תכולה?

בגדול, מה שמבטחים זה את הדברים הכי יקרים בבית. כאשר עושים ביטוח תכולת דירה, חברת הביטוח שולחת אליכם שמאי שמעריך את ערך הדברים בדירה, למשל מכשירי חשמל, כלי נגינה יקרים, חפצי אומנות בעלי ערך וגם תכשיטים ומזומן.

הדבר החשוב הוא שלאחר הערכת השמאי, תוודאו שהכיסוי הביטוחי שלכם יכסה את מלוא שווי תכולת הדירה. למשל אם שווי תכולת הדירה הוא מיליון ש"ח וביטחתם את תכולת הדירה עד סכום של 500 אלף ש"ח. במקרה של אבדן התכולה, תקבלו רק חצי מהסכום שאבד לכם, וחבל.

איזה פוליסות יש? ומה כל פוליסה מכסה?

הפוליסה הבסיסית מכסה את הסיכונים המקובלים של אש, שיטפון, סערה, טילים, רעידת אדמה ועוד. אלה הם הסיכונים אשר מקבילים לביטוח דירה. בביטוח תכולת הדירה נכלל גם הנושא של גניבת התכולה ופריצה לבית. חשוב לציין שבמקרה של הפוליסה הבסיסית, רק מה שבתוך הבית מכוסה ולא מה שבאחריות בעלי הבית. למשל אם השארתם את האופניים החשמליות מחוץ לדלת והן נגנבו, לא תקבלו פיצוי עליהן, כי הן היו מחוץ לדלת.

שימו לב טוב טוב על האותיות הקטנות שדנות במיגון שאתם צריכים לשים על התכולה המבוטחת. חבל שתאבדו את הפיצוי על התכשיטים שגנבו לכם רק כי היה כתוב שהם צריכים להיות מאוחסנים בכספת והם היו מחוץ לכספת.

אם בכל זאת אתם רוצים לבטח את האופניים בכל מקום שהן נמצאות, בנוסף לפלאפון וכל חפצים שאתם נושאים אתכם לכל מקום ועלול לקרות להם משהו, יש ביטוח כל הסיכונים שמכסה את כל חפצי הערך שלכם בכל מקום. אם ביטחתם את הפלאפון, לא משנה אם גנבו לכם אותו, או ששכחתם אותו, או שהוא נפל מצוק, אתם תהיו מכוסים בביטוח ותקבלו פיצוי.

מה קורה אם התכולה במידה ואנו חייבים לעזוב את הבית?

חלילה נגרמה שריפה לבית שלכם, או שיש רעידת אדמה והבית מסוכן או שהייתה נזילה בקומה מעל וצריך לעשות שיפוצים ואתם חייבים לעבור דירה ואין לכם מה לעשות עם התכולה. אל דאגה, בשביל זה תוכלו להשתמש בשירות אחסון תכולת דירה בירושלים, תל אביב, חיפה ובכל הארץ אשר יאפשר לכם  לאחסן את תכולת הדירה במחסן, בעת במעבר לדירה אחרת. הכיסוי הזה חל  רק במקרה של מעבר דירה בגלל אסון.

כל שאלה שיש לכם או התייעצות בנושא ביטוח תכולת דירה וכל ביטוח אחר. אנו באיי ביטוח נשמח לתת לכם את כל התשובות. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר.

אפשר לעזור לכם?

אולי יעניין אתכם:

אפשר לעזור לכם?
דילוג לתוכן